קביעת פגישת יעוץ  הקטנת חזה

  הניתוח להקטנת חזה מיועד לנשים עם חזה גדול שיוצר מעמסה פיזית ושיכול לגרום לבעיות רפואיות כגון כאבי כתפיים וגב. הניתוח משולב בהקטנה של השד והרמתו במטרה לעצב אותו בצורה אסתטית תוך שמירה על פרופורציות שמתאימות לגוף המטופלת. בהליך של הקטנת החזה, אבצע הקטנה של רקמת השד והוצאה של עודפי העור כדי לצמצם את גודל החזה למידת החזייה. לאחר מכן אעצב את השד ואת גובה הפטמה לעמדה גבוהה יותר המותאמת למבנה הגוף של המטופלת. לעומת זאת, בהרמת חזה רגילה, אין צורך בהסרה של רקמה אלא רק הרמה של הפטמה וסידורה. בניתוח להקטנת החזה, הצלקת תהיה בד”כ מסביב לפטמה ומהפטמה עד לכפל התת שדי (דומה לצורת סוכרייה עם תיק קטן למטה).

  קיימות מספר שיטות לביצוע של הקטנת שדיים; על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר אני בוחר לכל אישה את השיטה המתאימה ביותר עבורה לפי מצבה, מבנה גופה וגודל החזה. המטרה העיקרית שלי היא להגיע לשד קטן ומעוצב, עם צלקת קטנה ככל שניתן. התוצאה הסופית הינה להוריד מהמטופלת את המעמסה הפיסית של גודל השד ולהעניק לה איכות חיים טובה יותר; וכול זה תוך קבלת חזה מעוצב שמתאים לגוף המטופלת.

  סיבות נפוצות לבחירה בטיפול הקטנת חזה

  לרוב מגיעות אליי נשים צעירות לאחר גיל ההתבגרות אשר סובלות משדיים גדולים או נשים לאחר גיל הפוריות עם שדיים גדולים ונפולים. מטופלות בעלות חזה גדול סובלות מהזעה מתחת לחזה אשר עלולה לגרום לפטרת, אי נוחות, ושפשפות. ברוב המקרים ישנה גם בעייה של עקמת כתוצאה ממעמסה של משקל עודף על הגב.

  התוצאה הרצויה לאחר ניתוח הקטנת חזה

  מהי התוצאה הפיזית שהמטופל צפוי לראות לאחר זמן ההחלמה?

  לאחר הניתוח, המטופלת תראה שד מעוצב וקטן יותר יחסית למה שהיה לה קודם. יתר על כן המטופלת תחוש בהקלה משמעותית של העומס על הגב, הפסקת השפשפות והיעלמות של פטרת מתחת לחזה. בנוסף, מחקרים מראים שאותן מטופלות שעברו הקטנת חזה, ייהנו מפעילויות ספורט ומחיי מין טובים יותר.

  מהי התוצאה הרגשית שהמטופלת צפויה להרגיש לאחר הניתוח וזמן ההחלמה?

  אני מקבל פידבקים מאוד טובים מהמטופלות על כך שהניתוח בעצם שינה להן את החיים ומעניק להן תחושת רווחה אפילו ברמה היומיומית בפעילויות שונות שהתקשו לבצע ושהיו מלוות בכאבים ובתסכול לפני הניתוח.

  מהו משך הניתוח והאם נידרשים ימי אישפוז

  הניתוח הוא בסך הכל ניתוח קצר ונינוח ומשתחררים הביתה באותו היום ולא מצריך ימי אשפוז.

  מהם זמני ההחלמה השכיחים בקרב רוב המטופלים

  לאחר כל ניתוחי השד, על המטופלת ללבוש גוזייה מיוחדת למשך שישה שבועות. בניתוח הקטנה לעיתים נדרשת גם הוספה של כרית שמורידים לאחר כשבוע ימים.

  האם נדרשות הכנות מקדימות לפני ביצוע של הטיפול או הניתוח

  במקרה של מטופלת עם היסטוריה של סרטן השד במשפחה, עליה להיבדק על ידי כירורג שד באמצעות אולטראסאונד על מנת לשלול סרטן השד ולוודא שהכל תקין.

  הזמן או העונה בשנה המומלצים לביצוע ניתוח הקטנת חזה

  מתאים בכל עונה.

  הנקה לאחר הניתוח

  ניתן להניק גם לאחר הגדלת חזה מכיוון שלא קיים כל קשר בין ההנקה להגדלה של השד; הניתוח אינו משנה את תפקוד השד ולכן אינו משפיע על ההנקה.