קביעת פגישת יעוץ  טיפול בבוטוקס נגד הזעת יתר

  אנשים רבים סובלים מהזעת יתר באזורים שונים כגון בית השחי, ידיים ועוד. הזעת ייתר אינה בהכרח בעיה רפואית אך ללא ספק היא מהווה מטרד לא קטן, הן למטופלים והן לסובבים אותם.
  דוגמא טובה היא הזעת יתר בבית השחי; זיעה זו נספגת בבד החולצה ומובחנים כתמי רטיבות על החולצה. כתגובה לכך, המטופלים לרוב מצמידים את הידיים לגופם כדי להסתיר כתמים אלו. בגלל שהאזור גם רטוב וגם סגור, הזיעה מפתחת ריאקציות כימיות שיוצרות ריח חריף של זיעה (המוכר לנו היטב) אשר מפריע גם למזיע וגם לאנשים סביבו.

  קיימים גם מקרים של הזעת יתר בידיים של ספורטאים וחיילים; זיעה זו יכולה לפגוע בביצוע משימתם ובאיכות חייהם. כדוגמה, חיילים בעלי הזעת ייתר בכפות הידיים יהיו לא מתאימים לשרת ביחידות קרביות ואילו ספורטאים עם הזעת יתר בידיהם יכולים למצוא את עצמם לא מתאימים להיות בנבחרת או להיכשל בביצוע תרגילי ספורט שונים.

  אני משתמש בבוטוקס (בוטולינום טוקסין הוא שמו המקורי של הבוטוקס) כדי לטפל בבעיות של הזעת יתר. הבוטוקס התפרסם בעולם הרפואה כחומר שמרפה שרירים ומשתמשים בו לטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות וקוסמטיות. בהיותו חומר מרפה שרירים, אני משתמש בו כדי לרכך את הקמטים בפנים או לשנות את צורת ההבעה שלנו, טיפול בשלפוחית רגיזה ועוד…

  בגלל האפקט של הרפיית השריר, הבוטוקס עושה עבודה נפלאה בלהפחית הזעת ייתר.
  מסביב לבלוטות הזיעה נמצאים שרירי זקיק השיער; וכאשר שרירים אלו מתכווצים נוצרת זיעה. לאחר הזרקת בוטוקס לאותם אזורים, הבוטוקס גורם לשרירי זקיק השיער להישאר במצבם הרפוי ובכך הם לא מתכווצים ולכן רמת ההזעה שנוצרת, תקטן ב- 80 אחוזים בערך יחסית למצב הרגיל.
  מטופלים אשר חווים הזעת יתר בידיים, בבית השחי ובאזורים נוספים יחוו הקלה רבה לאחר טיפול בהזרקת בוטוקס.

  הליך הטיפול בבוטוקס נגד הזעת ייתר

  לפני הטיפול, אני קודם כול מאתר את האזורים בעלי פעילות הזעה מוגברת; לשם כך אני מורח תמיסת פולידין וטלק באזורים החשודים וממתין עד שנוצרת הזעה. המקומות שהם בעלי הזעה מוגברת משנים את גוונם ונוצרים בהם גושי טלק; בצורה זו אני יכול לזהות בקלות את המקומות שאני צריך לטפל בהם.
  עם הזמן, רכשתי ניסיון רב כדי לזהות את האזורים "המועדים לפורענות" בלי צורך לבצע את התהליך של איתור וזיהוי ואני ניגש לבצע את הליך ההזרקות ללא דיחוי.

  הליך ההזרקה הוא שונה משאר טיפולי הבוטוקס (שלרוב מזריקים מעט חומר). בטיפול זה אני מזריק כמות גדולה של בוטוקס ובמיקומים רבים באותו האזור.
  לאחר שבועיים מהטיפול הראשון, אני מזמין את המטופל לקליניקה לצורך בדיקה כדי לוודא שהטיפול הצליח במאה אחוז. ולפי הצורך, אני אבצע הזרקת חומר באזור.

  מהי תוצאה רצויה?

  תוצאה רצויה הינה ירידה משמעותית בכמות ההזעה באותם האזורים שטופלו.
  תוצאה נוספת שנרצה לוודא היא עמידות הטיפול לאורך זמן. הטיפול באמצעות בוטוקס להזעת ייתר אמור להחזיק מעמד כחצי שנה; לאחר מכן יש לבצע טיפול חוזר.

  מהו משך הטיפול והאם נדרשים ימי אשפוז?

  טיפול זה נמשך כעשרים דקות בממוצע ואינו מצריך ימי אשפוז.

  מהם זמני ההחלמה השכיחים?

  לאחר הטיפול ולמשך היום הראשון, המטופל ירגיש כאבים קלים; אך כאבים אלו יפסיקו לאחר כיומיים.