קביעת פגישת יעוץ  הזרקת בוטוקס

  הבוטוקס משמש להצעיר את פני המטופלים על ידי העלמה או טשטוש של קמטי ההבעה בפנים. הבוטוקס (או בשמו המקורי "בוטוליניום טוקסין") מונע את התכווצותם של שרירי הפנים האחראים על הבעות שונות; בזמן התכווצות שרירים אלו, מופעים קמטים באזורים שונים בפנים: כגון במצח, בגבות, בצדי העיניים ובחלקן העליון והתחתון של השפתיים. הזרקת בוטוקס בצורה מדודה ומדויקת מטשטשת או מעלימה את קמטי הפנים ואפילו מונעת היווצרותם של קמטים חדשים.

  במקרים רבים, יחד עם טיפולי הבוטוקס אני גם משלב טיפולי עיבוי על ידי שימוש בחומצה היאלורונית באזורים שונים כגון בשפתיים כדי לקבל תוצאה רצויה.

  הבוטוקס נמצא בשימוש רפואי כבר למעלה מעשרים שנה ומשמש גם לטיפולים יותר פונקציונליים כגון: טיפול בהזעת ייתר, בשלפוחית רגיזה ועוד.

  מכיוון שהטיפול בבוטוקס לצרכים קוסמטיים הינו מהיר, פשוט וזול יחסית, הבוטוקס הפך לאחד הטיפולים המבוקשים והנפוצים ביותר בעולם הפלסטיקה.

  חשוב לציין כי הבוטוקס יעיל אך ורק לצרכי מיסוך וטשטוש קמטים קלים ועדינים ולא למילוי קמטים עמוקים; יתר על כן הוא לא משמש לעיבוי והוספת נפח. לשם כך אני משתמש בחומצה היאלורונית שתפקידה הוא מילוי ועיבויי.

  סוגי טיפולים בבוטוקס:

  העלמת קמטי עיניים ("רגלי עורב")

  העלמת קמטי העיניים נעשה על ידי הזרקת בוטוקס אל תוך השריר האורביקולריס (השריר הטבעתי סביב העין); כתוצאה מכך, לאחר מספר ימים, השריר נעשה רפוי וקמטי "רגלי העורב" מיטשטשים והמטופל מקבל עור חלק יותר וללא קמטים. נוסף לכך הגבה הצדדית עולה במעט ומתקבל מראה רענן יותר (מראה ה- "קליאופטרה") למשך כחמישה עד שישה חודשים.

  העלמת קמטי הבעה

  "פרצוף כועס" או "קמטי זעם" (שבין הגבות) הם צורות הבעה שונות שנוצרות בעקבות התכווצויות תדירות של קבוצות שרירי פנים האחראים על הבעות הפנים. קמטים יכולים להיגרם גם כן בעקבות הזדקנות עור הפנים וגורמים תורשתיים.

  כדוגמה, שרירי הבעה באזור שבין הגבות לרוב מכווצים כלפי מטה, ויוצרים שלושה עד ארבעה קמטים בין הגבות ומרימים את החלק האמצעי של הגבות. מצב זה יכול לתת להתפרש כ "מבט עצבני וזועף".

  הזרקת בוטוקס באזור זה מעלים קמטי הבעה אלו על ידי מניעת התכווצות של השרירים שבין הגבות. חשוב לציין שאני משתמש בטכניקת הזרקה שמעלימה או משטחת קמטים אלו תוך שמירה על המימיקה הטבעית של המטופל\ת וכדי להימנע מקבלת מראה של "בובת שעווה" מהמטופלים שלי.

  בוטוקס בשפתיים

  אין זה פלא ששפתיים הן אולי האיבר שכולנו רוצים לשמור אותו צעיר, רענן וחושני. אך באופן טבעי, ככל שאנו מתבגרים, גם השפתיים היפות ביותר יכולות להתנוון ולהצטמק ויכולים להופיע עליהם סדקים.

  כאמור הבוטוקס אינו מעבה או מבליט את האזור המטופל, הוא רק מעלים או משטח קמטים וכך הוא מחליק את העור. לכן, שימוש בבוטוקס בשפתיים מיועד להעלמת קמטים וכיווצים המופיעים מעל ומתחת לשפתיים. היעילות של הבוטוקס כחומר מרפה שרירים מחזיר לשפתיים את המראה הצעיר והצורה החלקה והעגלגלה שלהן. הבוטוקס אומנם לא יהפוך שפתיים דקות לשמנות ועבות אך הוא ללא ספק ישחרר שפתיים מכווצות ויחזיר את הברק לשפתיים סדוקות. עיבוי השפתיים נעשה באמצעות חומצה היאלורונית. 

  מהי תוצאה רצויה לאחר טיפול בבוטוקס?

  התוצאה הסופית תיראה לאחר חמישה ימים מהטיפול; מהי תוצאה רצויה?:

  • כל הקמטים נעלמו או שוטחו באזורים שעברו טיפול
  • לאחר הטיפול, נשמרה סימטריה ואחידות בין שני צדי הפנים
  • לא מופיעה נפיחות באזורים שעברו טיפול
  • נשמרה המימיקה הטבעית של המטופל/ת ונמנע המראה של "בובת שעווה"

  לאחר כשבוע מיום הטיפול, אני מזמין את המטופל\ת לקליניקה לביקורת. במידת הצורך, ואם מתגלים מקרים של אי סימטריה או שעדיין מופיעים קמטים שלא טופלו, אני אבצע טיפול נוסף.

  אני תמיד משתדל כדי לתת למטופליי את התוצאה הטובה והמקצועית ביותר תוך שמירה על בריאותם ותוך מעקב מלא ודאגה אחר החלמתם וחזרתם לשגרה מלאה בזמן הקצר ביותר!

  כמה זמן אורך הטיפול בוטוקס?

  זה תלוי מאוד בסוג הטיפול וכמות הטיפולים באזורים השונים. בממוצע, טיפול באזור אחד יכול להימשך עד רבע שעה.

  הכנות מקדימות לפני טיפול בבוטוקס

  לפני הטיפול, אני נותן הנחיות ברורות למטופלים שלי; כמו כן הם מקבלים ממני דפי הסבר עם הוראות בכתב כדי להכינם לקראת הטיפול וכדי לתת להם החיות עשה ואל תעשה בתקופת ההחלמה ולאחריה.