קביעת פגישת יעוץ  הגדלת חזה

  ניתוח להגדלת חזה הינו הטיפול הנפוץ ביותר בתחום הטיפולים הקוסמטיים היום, הטיפול הינו קצר ומהיר ובעל תוצאות גבוהות בשביעות רצון והשפעה מידית על הדימוי העצמי של המטופלת.

  הניתוח הינו בטוח מאוד, זמן ההחלמה קצר והצלקת מוסתרת בקפל התת שדי ואינה גלויה בשונה מניתוחים אחרים. בנוסף, בניתוח הגדלה חזה סיכויים נמוכים לסיבוכים מכיוון שאני מעדיף להשתמש בשתלי ג'ל סיליקון בעלי צמיגות גבוהה שכן במקרה של קרע השתל איננו נוזל.
  יתרונות נוספים לשימוש בשתלי ג'ל סיליקון הינם:

  • השתל בעל מרקם רך ועדין הדומה לשד רגיל
  • לסיליקון נטייה נמוכה לגרימת תהליך דלקתי ו/או דחייה של השתלים ולכן מהווה כחומר הנפוץ ביותר לניתוח מסוג זה ואף לשימוש נרחב בטיפולים אחרים.

  קיימים מספר סוגים שונים של שתלים: שתל מחוספס, שתל עגול שאינו מחוספס ושתל אנטומי בעל צורה טיפתית. חשוב לזכור, שלכל אישה יש צורת שד שונה ומבנה גוף שונה אשר משפיעים על בחירת סוג השתל ולכן גם התוצאה תהיה שונה מאחת לשניה. בנוסף, ניתוח להגדלת חזה אינו תחליף להרמת חזה.
  מקרה שבו קו הפטמה ממוקם מתחת לקפל התת שדי, מעיד על כך שהשדיים נפולות וכי השתל לא ייתן מענה ראוי ולכן אמליץ למטופלות שליעל על הרמת חזה שהרי לצורך כך קיימים שני המנגנונים השונים אשר נותנים מענה מתאים לפי צרכי המטופלת.

  סיבות נפוצות לבחירה בטיפול זה

  מרבית המטופלות שפונות אליי ומעוניינות בטיפול מסוג זה בוחרות לבצע הגדלת חזה בדר"כ בגלל דימוי עצמי נמוך בשל חזה קטן או שטוח או הרצון בהדגשה של האזור בגוף. סיבה שכיחה נוספת הינה שד נפול או שאינו מלא עקב הנקות, ירידה במשקל או שינוי של מראה השד במהלך השנים.

  מהן השיטות המבוצעות בטיפול מסוג זה

  בהגדלת חזה קיימות מספר שיטות לביצוע של הניתוח, הנפוצה ביותר שבה אני בדרך כלל מבצע הליך מסוג זה הינה בגישה דרך הקפל התת שדי. בנוסף, ישנן שתי טכניקות שונות למיקום של השתלים בשד, שתל מעל השריר ושתל מתחת לשריר.

  התאמת הטיפול נקבעת על פי כמות רקמת השד הקיימת אצל המטופלת, כאשר ישנה מספיק רקמת שד אוכל למקם את השתל מתחתיה אך במידה וישנה מטופלת ללא רקמת שד אין ברירה ואז אמקם את השתל מתחת לשריר על מנת שיהווה מיסוך והשתל לא יבלוט או יראה לעין.

  תוצאה רצויה לאחר הניתוח/טיפול זה

  כמו בכל הליך רפואי תוצאות הטיפול נחלקות לתוצאה הפיסית והשינוי החיצוני שהמטופל צפוי לראות לאחר זמן ההחלמה והתוצאה הרגשית שהמטופל צפוי להרגיש לאחר הטיפול. מבחינה פיסית המטופלת תראה שהשדיים שלה גדולים ומלאים יותר כבר בסיום הטיפול, מבחינה רגשית זה מאוד אינדיבידואלי וכל מטופלת תגיב בצורה שונה אך אצל מרבית מהמטופלות שלי לאחר שעברו את זמן ההחלמה ההרגשה היא חיובית מאוד ומספרות על תחושת ביטחון ודימוי עצמי גבוה.

  מהו משך הטיפול \ ניתוח והאם נדרשים ימי אשפוז

  ניתוח להגדלת חזה הינו הליך קצר מאוד ולא נדרש בימי אשפוז, לאחר שעתיים מסיום הטיפול המטופלת משוחררת לביתה.

  מהם זמני ההחלמה השכיחים בקרב רוב המטופלים

  זמן ההחלמה משתנה בהתאם לשיטת הביצוע והמיקום של השתל, בהשתלה של השתל מעל השריר זמן ההחלמה הינו כ- 3 ימים ומלווה בפחות כאבים. בהשתלה של שתל מתחת לשריר זמן ההחלמה ממושך יותר ומלווה בכאבים למשך כשבוע.

  בזמן ההחלמה מהניתוח, המטופלת נדרשת ללבוש גוזייה מיוחדת במשך 6 שבועות ולהימנע מפעילות ספורטיבית במשך זמן זה.

  האם נדרשות הכנות מקדימות לפני ביצוע של הטיפול או הניתוח

  במקרה של מטופלת עם היסטוריה של סרטן השד במשפחה עליה להיבדק על ידי כירורג שד באמצעות אולטראסאונד על מנת לשלול סרטן השד ולוודא שהכל תקין.

  דבר נוסף שאבדוק כדי לוודא התאמה של המטופלת להליך הוא מנח תקין של השד ומיקום הפטמה ביחס לקפל התת שדי, כלומר שקו הפיטמות הוא לא מתחת לקפל התת שדי והשד אינו נפול. כמו כן, ישנה חשיבות גדולה לשיחה פתוחה עם המטופלת לתיאום ציפיות ובדיקה מקדימה שבה אני בודק את צורת השד, התאמה של השתל, סוג העור, מידת האלסטיות שלו, עובי שכבת העור וגמישות הרקמה.

  האם יש זמן או עונה בשנה המומלצים לביצוע טיפול / ניתוח מסוג זה

  הניתוח מתאים לכל זמן או עונה למעט במקרה של ביצוע הניתוח לפני או אחרי לידה אשר ישפיע על בחירת סוג השתל. באופן כללי לנשים לפני לידה אעדיף לשים את השתל העגול שממלא את החלק העליון של השד ומעניק הבלטה של החזה. לעומת זאת אצל נשים לאחר לידה, שהשד אחרי הנקה קצת נפל ורוצות מראה טבעי אמליץ לבחור בשתל האנטומי שהוא בצורת טיפה ואינו מדגיש את החזה אלא מדגיש את החלק התחתון והמרכזי של השד ונותן לו את הצורה והמלאות של השד כפי שהיה לפני הנקות.

  האם ניתן להניק לאחר הניתוח?

  ניתן להניק גם לאחר הגדלת חזה מכיוון ולא קיים כול קשר בין ההנקה להגדלה של השד, הניתוח אינו משנה את המבנה האנטומי של השד ולכן אינו משפיע על ההנקה.