קביעת פגישת יעוץ  הרמת חזה

  הניתוח להרמת חזה מיועד להרים ולעצב את השד מחדש. נפילה של השדיים נגרמת עקב צניחה של רקמת השד ואיבוד האלסטיות של העור בעקבות גורמים שונים כגון הריון, הנקה, וירידה במשקל. בהליך הניתוח, אני מבצע הרמת

  החזה והגבהה של קו הפטמות כדי לקבל חזה אסתטי המותאם למבנה הגוף של המטופלת.

  הניתוח להרמת החזה בד"כ לא כרוך בטיפול של הנפח ולכן, במקרה של שד נפול, אבדוק קודם את שני המרכיבים המשפיעים על הנפילה של החזה: הראשון הינו הנפח של השד והשני הינו המיקום של הפטמה. בהרמת שדיים אבצע בדר"כ טיפול רק במעטפת של השד והרמה של הפטמה מבלי לגעת או להוסיף לנפח. לעומת זאת, במקרים שנפילת השד מלווה גם באובדן נפח, אבצע באותו ניתוח גם הרמת השדיים והגדלתם לקבלת תוצאה מיטבית.

  שיטות שונות לביצוע הרמת השדיים

  • במקרה של נפילה קלה, השיטה הנפוצה שאעדיף לבצע להרמת השד, היא על ידי הגדלתו (באמצעות שתל סיליקון). שיטה זו מתאימה למצבים בהם הפטמה נמצאת במקום גבוה וכמעט במיקום הטבעי.
  • במקרה שהשד נפול יותר והפטמה נמצאת מתחת לאזור הכפל התת שדי, קיימת האפשרות לבצע הרמת חזה קלה על ידי חתך מסביב לפטמה בלבד וסידור של קו הפטמות.
  • במידה ומדובר במקרים של נפילה קשה יותר, בהם הפטמה נמוכה מאוד, אבצע הוספת חתך אשר נמשך מהפטמה לכיוון הכפל התת שדי והגבהה של הפטמות למיקום גבוה יותר.

  בניתוח להרמת השדיים, בדרך כלל הצלקת היא סביב העטרה לכיוון מטה בצורה אורכית לכיוון הקפל התת שדי כמו צורת סוכרייה בדומה לשאר ניתוחי החזה.

  סיבות נפוצות לביצוע הרמת חזה

  לרוב, נשים לאחר לידה או שחוו נפילה של השדיים במהלך השנים, רוצות להרים את השדיים ללא הוספה של נפח. כמו כן, נשים שרקמת השד שלהן לא גדולה אבל בינונית ורק קו הפטמות נפל מתחת לקפל התת שדי, נשים אלו רוצות להרים את החזה למצב כפי שהיה לפני כן.

  תוצאה רצויה לאחר הניתוח

  לאחר הניתוח, החזה של המטופלת יהיה מורם ולא נפול, גובה ומיקום הפטמות יהיה במקום הנכון ומותאם לפי מבנה הגוף של המטופלת ויעניק לה מראה טבעי וצעיר יותר.

  מהו משך הניתוח והאם נדרשים ימי אשפוז?

  ניתוח הרמת השדיים הינו טיפול קצר ולא נדרשים ימי אשפוז; המטופלת משוחררת לביתה עוד באותו היום.

  מהו זמן ההחלמה? 

  זמן ההחלמה הינו יחסית קצר וכמו כל שאר ניתוחי השד על המטופלת ללבוש גוזייה מיוחדת למשך שישה שבועות.

  האם נדרשות הכנות מקדימות לפני ביצוע הניתוח?

  במקרה של מטופלת עם היסטוריה של סרטן השד במשפחה, עליה להיבדק על ידי כירורג שד באמצעות אולטרה סאונד על מנת לשלול סרטן השד ולוודא שהכול תקין.

  האם יש זמן או עונה לביצוע ניתוח מסוג זה?

  אין עונה מסויימת, הניתוח מתאים לביצוע בכל זמן.

  האם ניתן להניק לאחר הניתוח

  בדר"כ אם המטופלת יכלה להניק לפני הניתוח, היא תוכל להניק גם לאחריו. יחד עם זאת, אני תמיד מזכיר למטופלות שלי שצריך לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים יכולה להיות ירידה בכמות החלב.