קביעת פגישת יעוץ  הרמת עפעפיים

  ניתוח עפעפיים מיועד לתיקון עודפי עור ושומן בעפעפיים העליונות והתחתונות אצל אנשים מבוגרים.
  היחלשות הרקמות גורמת בעפעפיים העליונים עודפי עור בצורת קפל ובעפעפיים התחתונים "שקיות", אשר יוצרים מראה עייף ומבוגר.

  טיפול בעפעפיים עליונות

  אצל אנשים מבוגרים לרוב, הגבה יורדת לאזור העפעף וגורמת להיווצרות של עודפי עור לא רק של העפעף עצמו אלא גם של הגבה. במקרים אלו, מטופלים רבים מרגישים עייפות וכבדות באזור העיניים ומעידים על קשיי ראייה או ראייה פחותה. ניתוח זה משפר את המראה החיצוני וגם תורם לשיפור בראייה עצמה; ולכן ניתוח זה נחשב לא רק כניתוח אסטטי אלא גם פונקציונלי בשל השיפור בשדות הראייה החיצוניים.

  ניתוח זה משולב יחד עם הליך של הרמת הגבה על מנת להתגבר על צניחה של קו הגבה; ולכן בהרבה מקרים יש להרים את הגבה למנח נכון ורק לאחר מכן להוריד את העפעף בצורה מדודה יותר.

  הליך נוסף המשולב לעיתים קרובות בניתוח זה הינו הוצאת שקי השומן בעפעפיים העליונים. ניתן להוציא את עודפי השומן מהשקיות העליונות כבר באותו הניתוח ולסדר את הבליטות הללו ללא צורך בניתוח נפרד.

  הוצאת שקיות שומן על שם בכצ'ט

  בזמן ניתוח הרמת עפעפיים אפשר גם להסיר שקיות שומן (בכצ'ט) שהן בליטות שומן מעל העפעף העליון שמפריעות מאוד למטופל.
  בעפעף העליון יש שני שקי שומן מרכזיים שלא תמיד צריך להוציא אותם. אבל במקרה ששקי השומן מאוד בולטים, אני גם מוציא את עודפי השומן מהשקיות העליונות.
  הניתוח מבוצע בטשטוש עם קצת הוספה של הרדמה מקומית .
  שבוע אחרי הניתוח אפשר לצאת לרחוב ולמרוח מייק אפ על הסימנים כדי להסתירם. ניתוח זה מאוד שכיח וההחלמה ממנו מאוד מהירה.

  טיפול בעפעפיים תחתונות

  הניתוח בעפעפיים התחתונות הינו יותר על גבול האסטטי ופחות פונקציונלי לעומת העליונות כיוון שאין הפרעה בראייה. ניתוח זה מיועד לשפר בצורה ניכרת את מבנה העין; מכיוון שבנוסף להוצאת עודפי העור ושקיות השומן, אני מסדר גם באותו ניתוח את המנח והזווית של העין למראה צעיר ואסתטי (מראה יותר כמו שקד). בניתוח הזה אני מקבע למעשה את הזווית שאמורה להיות כמו שהייתה  10-20 שנה אחורה. ניתוח זה באמת משפר מבחינה אסתטית לאין שיעור.

  סיבות נפוצות לבחירה בניתוח זה

  לרוב, ניתוח זה מתאים למטופלים מבוגרים שסובלים מכבדות של העור וקושי בראייה בגלל עודפי עור וצניחה של הגבה עקב השנים; דבר זה גורם לרוב אצל אנשים אלו הרגשת עייפות בנוסף למראה נפול של העיניים.

  אני ממליץ למטופלים שלי לעשות את שני הניתוחים יחד (עפעפיים עליונות ותחתונות) כדי לקבל שיפור מרבי גם מבחינה אסתטית וגם פונקציונאלית.

  תוצאה רצויה לאחר ניתוח זה

  לאחר הניתוח, המטופלים מבחינים במראה אסטטי יותר, ויש להם תחושה רעננה ושיפור בשדות הראייה החיצוניים. כמו כן הם חשים הקלה בתחושת הכבדות בשל הסרת עודפי העור ומנח תקין של קו הגבה; דבר אשר תורם למראה צעיר יותר.

  מהו משך הניתוח והאם נדרשים ימי אשפוז?

  ניתוחים אלו מבוצעים תחת טשטוש והרדמה מקומית בלבד בצורה קלה ונעימה. הניתוח עצמו הינו קל וקצר ואורך כ- 40 דקות, שלאחריו משתחררים הביתה ללא צורך באשפוז וזמן ההחלמה יהיה כשבוע בלבד.

  מהם זמני ההחלמה השכיחים בקרב רוב המטופלים?

  הוצאה של התפרים לאחר כחמישה ימים מהניתוח והחלמה מלאה כבר תורגש לאחר כשבוע. לעיתים נדרש לבצע טשטוש של הסימנים בעזרת מייק אפ לזמן קצר.

  האם יש זמן או עונה המומלצים לביצוע ניתוח מסוג זה?

  אין עונה מיוחדת לביצוע של הליך זה.