קביעת פגישת יעוץ  מתיחת בטן היקפית

  הניתוח למתיחת בטן היקפית נעשה לאחר ירידה משמעותית במשקל. לרוב מדובר במטופלים אשר מגיעים אליי עם עודפי עור רבים בצורה היקפית ומטופלות שהשומן או ההשמנה שלהן הינה היקפית (נפוץ במיוחד אצל נשים לאחר הריונות או לאחר הצרת קיבה / טבעת / מעקף קיבתי או ניתוחי שרוול).

  הניתוח מטפל בכל עודפי העור והשומן אשר נמצאים סביב הבטן, האגן והגב. בהליך זה אני מתחיל את הניתוח בשאיבת שומן לעיצוב ולאחר מכן אני עושה את החתך להסרת עודפי העור; לבסוף אני מסדר את עודפי העור בכיפוף על מנת להוציא כמה שיותר מהם.

  ניתוח זה הינו מסובך יותר משאר סוגי מתיחות הבטן, וזמן ההחלמה ארוך יותר מכיוון שלאחר הניתוח נשארים נקזים בגוף שיש להסיר רק לאחר שבוע עד שבועיים מהניתוח. כמו כן, בשבוע הראשון, למטופלים יש נטיה ללכת כשהם מכופפים בעקבות ההסרה של עודפי העור.

  במקרים בהם המטופלת מתכננת הריונות נוספים, אני ממליץ לה להימנע מניתוח כזה (עיצוב בטן או מתיחת בטן) . יש לקחת בחשבון שהשינויים ההורמונליים של ההריון משפיעים מאוד על צורת הגוף. לכן אני לא אוכל לדעת מראש איך הגוף של המטופלת שעברה ניתוח יתנהג בזמן ההריון. כדוגמה יכול להיות שבזמן ההריון, העור עלול להימתח כלפי מעלה או כלפי מטה או לשנות את מיקום הצלקת; ודברים אלו לא ניתן לחזות מראש. זהו דבר חשוב שאני מדגיש בפני כל מטופלת וממליץ לה לחשוב פעמיים לפני ביצוע ניתוח כזה כאשר יש לה כוונות להיכנס שוב להריון. כי לא ניתן לחזות מראש על התוצאות הסופיות ולכן אני ממליץ לדחות את הניתוח עד לאחר סיום תקופת הילודה.

  לעומת זאת, אם אישה סיימה את תקופת ההריונות ועודפי העור הנותרים מפריעים לה, ניתוח מסוג זה הינו בחירה מצוינת עבורה.

  סיבות נפוצות לבחירה ניתוח זה

  במקרים של ירידה דרסטית במשקל וכאשר נשאר עור עודף מסביב לאזור הבטן והאגן. או במקרים בהם השומן בגוף מצטבר באופן היקפי באזורים אלו. ניתוח זה מתאים ביותר למטופלים אשר עברו הצרת קיבה, טבעת, מעקף קיבתי או ניתוחי שרוול.

  כמו כן, נשים לאחר הריונות וסיום תקופת הילודה אשר נשארו עם עודפי שומן ועור באזור הבטן והאגן ומעוניינות לעצב מחדש את גופן כפי שהיה לפני תקופה ההריונות.

  תוצאה רצויה לאחר הניתוח זה

  אני שואף למצב שהבטן תהיה עם עור מתוח וללא עודפי שומן מיותרים כאשר הצלקת בעקבות הניתוח תהיה מתחת לקו הביקיני. לאחר הניתוח, ניתן להבחין בהצערה של כל אזור הקו התחתון של הבטן לכיוון איבר המין; דבר אשר גורם בסופו של דבר בהרגשה טובה ושיפור רב באיכות החיים. מטופלות רבות שעברו ניתוח זה, מדווחות על שיפור ניכר בהנאה בחיי המין, הן מרגישות נחשקות ושלמות עם עצמן ועם מראה גופן לאחר שהבטן נמתחה מחדש, המותניים נעשו צרות יותר והישבן והירך הצדית הורמו כך שנוצר גם אפקט של הצרה (מידתית) והרמה של איבר המין.

  מהו משך ניתוח והאם נדרשים ימי אשפוז?

  לא נדרשים ימי אשפוז.

  מהם זמני ההחלמה בקרב רוב המטופלים?

  תקופת ההחלמה הינה כשישה שבועות כאשר בזמן זה נדרש ללבוש חגורת בטן. כמו כן, בשבועיים הראשוניים, מצטברים נקזים שמוציאים לאחר מכן. בשבוע הראשון, ההליכה תהיה מעט מכופפת בשל ההסרה של עודפי העור.

  האם יש זמן או עונה המומלצים לביצוע ניתוח מסוג זה?

  אין עונה מיוחדת לביצוע של הליך זה. אצל נשים כדאי ומומלץ להמתין עד לאחר סיום תקופת הילודה.