קביעת פגישת יעוץ  מתיחת בטן קלאסית

  ניתוח מתיחת בטן קלאסי נעשה במקרים של היפרדות שרירי הבטן אצל מטופלות לאחר הריון. מצב זה נקרא "דיאסטזיס רקטי" (דיאסטזיס = היפרדות, רקטי = שרירי הבטן האורכיים). מצב זה מתאפיין בכך ששרירי הבטן נפרדו מקו האמצע לאחר שההריון דוחק את השרירים לצד; ולמעשה הם לא חוזרים למצבם הקודם. בניתוח הקלאסי וההיקפי אני מחזיר את קבוצת השרירים שנפרדו בחזרה למרכז. לכן לאחר הניתוח, יכול להיווצר לחץ פנימי שלאט לאט ייעלם ויחד עם זאת הבטן מסתדרת בצורה נכונה ונהיית מעוצבת מחדש.

  סיבות נפוצות לבחירה ניתוח זה

  במקרים של ירידה דרסטית במשקל וכאשר נשאר עור עודף מסביב לאזור הבטן והאגן. כמו כן, נשים לאחר הריונות וסיום תקופת הילודה אשר נשארו עם עודפי שומן ועור באזור הבטן והאגן ומעוניינות לעצב מחדש את גופן כפי שהיה לפני תקופה ההריונות.

  תוצאה רצויה לאחר הניתוח זה

  אני שואף למצב שהבטן תהיה עם עור מתוח וללא עודפי שומן מיותרים כאשר הצלקת בעקבות הניתוח תהיה מתחת לקו הביקיני. לאחר הניתוח, ניתן להבחין בהצערה של כל אזור הקו התחתון של הבטן לכיוון איבר המין; דבר אשר גורם בסופו של דבר בהרגשה טובה ושיפור רב באיכות החיים. מטופלות רבות שעברו ניתוח זה, מדווחות על שיפור ניכר בהנאה בחיי המין, הן מרגישות נחשקות ושלמות עם עצמן ועם מראה גופן לאחר שהבטן נמתחה מחדש, המותניים נעשו צרות והישבן והירך הצדית הורמו כך שנוצר גם אפקט של הצרה (מידתית) והרמה של איבר המין.

  מהו משך ניתוח והאם נדרשים ימי אשפוז?

  לא נדרשים ימי אשפוז.

  מהם זמני ההחלמה בקרב רוב המטופלים?

  תקופת ההחלמה הינה כשישה שבועות כאשר בזמן זה נדרש ללבוש חגורת בטן. כמו כן, בשבועיים הראשוניים, מצטברים נקזים שמוציאים לאחר מכן. בשבוע הראשון, ההליכה תהיה מעט מכופפת בשל ההסרה של עודפי העור.

  האם יש זמן או עונה המומלצים לביצוע ניתוח מסוג זה?

  אין עונה מיוחדת לביצוע של הליך זה.