קביעת פגישת יעוץ  ניתוח אף

  ניתוח אף משנה חיים מכיוון שהאף הוא האיבר הבולט ביותר בפנים ויש לו נוכחות גדולה במבנה הפנים שלנו. ולכן אנשים רבים פונים לכירורג פלסטי על מנת לעשות ניתוח אף כאשר הוא חורג בגודלו ו/או בצורתו, דבר אשר פוגע לרוב בדימוי העצמי של אנשים אלו.
  אני דוגל בניתוח שמביא לתוצאות טבעיות שתואמות את מבנה הפנים של כל מטופל ומטופל כך שלרוב לא ניתן להבחין אם המטופלים שלי עברו ניתוח אף.

  ניתוחי אף מתקנים את הפגמים הבאים: צורה לא סימטרית של האף, אורך האף, רוחב האף, גבנון בולט, צורת הנחיריים, אף נפול ועוד. כמו כן ישנם מקרים שבנוסף לעיצוב האף מבחינה אסתטית יש גם צורך לתקן את סטיית מחיצת האף כדי שהנשימה האפית תהיה טובה יותר. המפתח להצלחת הניתוח הוא בבחירת המנתח; ולכן חשוב לבחור מנתח אף מיומן שמסוגל לשפר את המראה האסתטי של האף כך שיתאים לפנים של המטופל ובנוסף גם לשפר את הנשימה דרך הנחיריים.

  קיימות שתי גישות שונות לניתוח האף: הגישה הסגורה והגישה הפתוחה. בגישה הסגורה הליך הניתוח מבוצע דרך הנחיריים; לעומת זאת בניתוחים מורכבים, יש צורך לבצע בגישה הפתוחה כדי לחשוף את שלד האף. מנתח מיומן ומקצועי צריך לדעת לשלוט בשתי הגישות ולהתאים את הגישה הטובה ביותר בהתאם למצב האף של המטופל.

  ניתוח אף בגישה סגורה

  בגישה סגורה, כל החתכים מתבצעים בתוך רירית האף כך שמבחוץ לא רואים צלקות. בניתוח האף בגישה הסגורה, אני למעשה מסדר את מסגרת (שלד) האף ואז מחזיר את העור חזרה; העור למעשה מתכווץ ומתאים עצמו לפי מצב המסגרת. כדוגמה, אני משתמש בגישה סגורה כדי להנמיך את הגבנון וכדי לעצב את קצה האף הנפול. בגישה הסגורה החתכים מבוצעים בתוך רירית האף כך שמבחוץ לא נראות צלקות. ניתוח זה מבוצע בהרדמה מקומית וטשטוש.

  ניתוח אף בגישה פתוחה

  ניתוח אף בגישה פתוחה דורש מיומנות ודיוק רב. בניתוח אף בגישה הפתוחה אני מבצע חתך במקום הכי צר בחיבור בין הנחיריים ומפשיל את העור כולו . בשיטה זו אני רואה את כל האנטומיה של האף, לכן בניתוחי אף מורכבים, הגישה הפתוחה היא העדיפה ביותר מכיוון שהיא מאפשרת לי לבצע את התיקונים בכל מרכיבי האף בצורה מדויקת. כך כדוגמה, ניתן להצר ולעדן את הנחיריים בצורה מדויקת כדי לקבל תוצאה מיטבית. 

  תוצאה רצויה אחר הניתוח

  מטרת הניתוח היא השגת תוצאה טבעית כך שהאף לאחר הניתוח ישתלב בצורה הרמונית לתווי הפנים הייחודי של המטופל. כך שלאחר הניתוח ותהליך ההחלמה, המטופלים ירגישו שלמים עם עצמם, דבר אשר משפר לאין ערוך את ביטחונם העצמי. לרוב, אנשים בוגרים שואלים את עצמם "מדוע לא עשיתי את הניתוח מקודם?

  למי מיועד הניתוח

  הניתוח מיועד לאנשים עם אף גבנוני, אף גדול ללא פרופורציה למבנה הפנים, אף רחב, קצה האף רחב ואף לא סימטרי.
  בנוסף קיימים מקרים שיש צורך לתקן את המחיצה של האף כדי לשפר את הנשימה.

  ניתוח אף מבוצע אך ורק למטופלים מעל גיל 17 היות והאף ממשיך להתפתח עד לקבלת צורתו הסופית . לכן, רק לאחר סיום ההתפתחות של האף ניתן יהיה לבצע את הניתוח המתאים ולפי מצבו הסופי של האף.

  האם נדרשות הכנות מקדימות לפני הניתוח?

  במרבית מהמקרים ניתן להסתפק בבדיקות של ספירת דם ותפקודי קרישה. בזמן הייעוץ לקראת הניתוח, המטופל מקבל דף הנחיות ברורות והסברים לגבי ההכנה לקראת הניתוח.

  משך הניתוח

  הניתוח בגישה סגורה אורך בין שעה לשעה וחצי ומבוצע בהרדמה מקומית וטשטוש.
  הניתוח בגישה פתוחה אורך כשעתיים וחצי ומבוצע בהרדמה כללית.

  מהם זמני החלמה אחרי הניתוח?

  לאחר הניתוח בגישה סגורה וגם בפתוחה, המטופל ישהה שבוע עם סד גבס על האף שמטרתו למנוע בצקות; ולאחר מיכן אני מסיר את הסד. בגישה סגורה התפרים נמסים לבד. בגישה פתוחה יש להסיר את התפרים לאחר שבוע ימים.

  במידה ובוצע תיקון של המחיצה, המטופל ישהה במשך יומיים-שלושה עם טמפונים אשר יוסרו לאחר מס' ימים. לאחר שבוע אני מוריד את הגבס ואת התפרים. שבועיים מהניתוח שטפי הדם נספגים והבצקות יורדות.

  האם יש זמן או עונה בשנה המומלצים לביצוע הניתוח

  אין עונה מיוחדת בשנה.